Jaunumi
18.08.2023.
Austrumu slimnīcas sirds komanda glābj pacientu, kuram bija teju visas iespējāmās sirds kaites
TV3 sižetu AICINĀM SKATĪT ŠEIT
.
Teksta atšifrējums:
Kad vīrieti ar ātrajiem atveda uz slimnīcu, viņam bija izredzes izdzīvot vien dažas dienas. Taču tagad pēc veiksmīgās operācijas viņu jau drīz no slimnīcas izrakstīs.“Viņam faktiski te uz tā viena diedziņa turējās visa sirds asinsapgāde,” saka kardiologs Artis Kalniņš, TV3 Ziņām rādot attēlus no operācijas, kas izglāba dzīvību kādam 61 gadu vecam pacientam.
Vienkāršojot, vīrietim bija teju visas iespējamās sirds kaites, pirms desmit gadiem pārciests pirmais infarkts, operēti sirds vārstuļi, asinsvados jau reiz ievietoti stenti. Austrumu slimnīcā viņu stacionēja akūtā stāvoklī, mediķiem uzreiz tapa skaidrs, ka klasisku sirds operāciju veikt nedrīkst, jo tas nozīmētu pacienta nāvi.
“Pacientam bija ļoti smaga sirds mazspēja, turklāt pacientam anamnēzē jau bija divu sirds vārstuļu operācijas, kas faktiski izslēdza iespēju šo pacientu operēt vēlreiz, vienīgā iespēja bija viņam implantēt šos stentus, ievietot sirds ritma devēju ierīci, bet ar tik izteiktu sirds mazspēju mums bija nepieciešama atbalstoša sistēma, kas tagad tika arī izmantota,” stāsta Kalniņš.
8 attēli - skatīt galeriju
Ārsti lēma veikt mazinvazīvu kardioloģisku operāciju, izmantojot iekārtu, ko sauc par EKMO – tā faktiski nodrošina mākslīgu asinsriti, bez krūškurvja atvēršanas pacientam.
Oļegs Šuba, Austrumu slimnīcas anesteziologs-reanimatologs: “Tas bija mūsu uzdevums, šīs te invazīvās kardioķirurģijas operācijas laikā nodrošināt šo papildus drošību pacientiem ar augstiem riskiem, tajā skaitā sirds apstāšanās un dzīvībai bīstamo aritmiju gadījumā, kā dēļ pacientam varētu draudēt bojāeja.
Vēl pirms šīs nestandarta operācijas, pacientam implantēts sirds defibrilators, jo lēkmes ar dzīvībai bīstamiem ritma traucējumiem varēja notikt jebkurā brīdī.
Austrumu slimnīcas aritmoloģijas nodaļas vadītājs Juris Verbovenko stāsta: “Faktiski visas tās operācijas – gan defibrilatoru implantēšana sirds resinhronizācijai, gan stentu implantācijas, tā ir mūsu klīnikas ikdiena, bet ir ļoti smagie pacienti, un šis bija izcili smags, un faktiski viņu izglāba visu dienestu sadarbība, pareizi pieņemtie lēmumi, laicīgi izdarītie pasākumi un, protams, daktera Kalniņa operācija, es domāju – tas ir kaut kas!”
Pacienta dzīvības glābšanā piedalījās 20 ārstu komanda – anesteziologi, reanimatologi, kardiologi, invazīvie radiologi, asinsvadu ķirurgi un citi. Operācija ilga sešas stundas un mediķi ir gandarīti par kopīgiem spēkiem paveikto.
Artis Kalniņš, Austrumu slimnīcas invazīvais kardiologs: “Mūsu slimnīcā šāda operācija tika veikta pirmo reizi, jo iepriekš mums nebija EKMO atbalsta iespējas, bet šādi pacienti laiku pa laikam gadās, viņu nav retums, tā kā mēs noteikti šādas operācijas veiksim arī nākotnē.
Izglābtais kungs jau pārvests no intensīvās terapijas nodaļas uz vispārējo palātu, jūtas labi un ir bezgala pateicīgs ārstiem, kas devuši viņam vēl vienu iespēju dzīvot.
“Ko gan es varu teikt, vēlos no sirds un no dvēseles pateikties visiem cilvēkiem, kuri piedalījās šajā operācijā. Grūti, pārāk daudz emociju..Nedomāju, ka tas notiks, bet tas ir noticis! Paldies visiem,” saka pacients Viktors.
Lasīt vairāk
01.08.2023.
Kompensējamo zāļu sarakstā ir iekļautas zāles Inclisiranum
Nacionālais veselības dienests informē, ka no 01.08.2023. Kompensējamo zāļu sarakstā (KZS) tiek iekļautas zāles Inclisiranum diagnožu Ģimenes hiperholesterolēmija (E78.01), Aortokoronāras anastomozes transplantāts (Z95.1), Koronārs angioplastisks implantāts un transplantāts (Z95.5), Stāvoklis pēc perifēriskā asinsvada angioplastikas (Z95.8) gadījumā ar tādiem pašiem izrakstīšanas nosacījumiem kā KZS iekļautajiem Evolocumabum, Alirocumabum medikamentiem.
Lasīt vairāk
31.07.2023.
Kardiologi izcīna medaļas Pasaules Ārstu čempionātā tenisā
Ar Latvijas ārstu godalgotiem panākumiem noslēdzies 52. Pasaules ārstu tenisa čempionāts tenisā, kas šogad 22.-28.jūlijā norisinājās Jūrmalā, Lielupes tenisa laukumos.
Turnīra piedalījās 202 spēlētāji no 18 valstīm – Austrijas, Kanādas, Čehijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Ungārijas, Indonēzijas, Indijas, Itālijas, Japānas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Zviedrijas, Turcijas, ASV un Latvijas. Latviju pārstāvēja 30 dažādu vecumu un specialitāšu ārsti.
"Pasaules ārstu tenisa čempionāts tenisā noritēja augstā līmenī un paralēli sešu dienu tenisa turnīram Latvijā uzņēmām arī sporta un preventīvās medicīnas kongresu, kuru vadīja kardiologs, profesors Andrejs Ērglis. Kongresā lekcijas lasīja zinātnieki gan no Latvijas, gan citām pasākumā pārstāvētajām valstīm. Latvijas ārsti kopš 1998.gada ir regulāri dalībnieki Pasaules ārstu tenisa sacensībās, par ko liecina viņu augstās ranga pozīcijas Pasaules ārstu tenisa ranga sarakstā," teic turnīra organizators, Latvijas Ārstu tenisa savienības vadītājs Egils Valeinis.
Par pasaules čempioniem vienspēlēs savās vecuma grupās kļuva patoloģe Katrīna Bandere, ortodonte Katrīna Gardovska, ārste Evita Sulaine, neiroķirurgs Egils Valeinis.
Sieviešu dubultspēlēs zelta medaļas izcīnīja Katrīna Bandere ar anestezioloģi, reanimatoloģi Katrīnu Rutku, Kristīna Sunepa, anestezioloģe, reanimatoloģe Ingūna Sprice ar neonatoloģi Montu Emersoni. Vīriešu dubultspēlēs zelts ķirurgam Andrim Gardovskim un ārstam Dinam Šmitam pārī ar Egilu Valeini. Jauktajā dubultspēlē par čempioniem kļuva Katrīna Gardovska / Dins Šmits un Monta Emersone / Egils Valeinis.
Pie sudraba medaļām savās vecuma grupās dubultspēlē tika arī kardiologs Andrejs Ērglis pārī ar dēlu kardioķirurgu Mārtiņu Ērgli, neiroķirurgs Kaspars Auslands, patologs Ojārs Teteris, jauktajā dubultspēlē Katrīna Bandere / Mārtiņš Ērglis, bet bronzas medaļas vienspēlē Katrīnai Rutkai, kardioloģei Ingai Narbutei, Montai Emersonei, zobārstei Ivetai Caunei, Kasparam Auslandam, Andrim Gardovskim, Dinam Šmitam, dubultspēlē - kardiologam Valteram Stirnam pārī ar radiologu Ati Svari, tehniskajai ortopēdei Darjai Ņesterovičai-Petrikovai, jauktajā dubultspēlē Katrīnai Rutkai / Valteram Stirnam, Kristīnai Sunepai / Oskaram Sunepam, Ingūnai Spricei / zobārstam Gintam Spricim.





17.07.2023.
NEPĒRCIET INTERNETĀ SAZINKO - pat tad, ja to sauc par "JAUNAJĀM ĒRGĻA ZĀLĒM"!
😵💫 UZMANĪBU!!! Katru dienu prof. Andrejs Ērglis un viņa kolēģi saņem jautājumus par "JAUNAJĀM ĒRGĻA ZĀLĒM", kuras iztīra asinsvadus, glābj no infarkta un atrisina visas pasaules problēmas!
🙈 Turklāt - jautā ne tikai pacienti, bet arī ārsti...
❗️ LŪDZAM - NETICIET REKLĀMĀM INTERNETĀ!
NEPĒRCIET NEZINKĀDAS IZCELSMES SAZINKO!!!
Jautājiet kolēģiem kardiologiem vai farmaceitiem!
🙏 ĻOTI CERAM, KA TAS, KO PĀRDOD MŪSU ĀRSTU VĀRDĀ, NEKAITĒS LATVIJAS IEDZĪVOTĀJU VESELĪBAI!
👍 Paldies Bez Tabu par sižetu un veselības pratības veicināšanu!
❤ VESELĪBU VISIEM!
AICINĀM SKATĪT "BEZ TABU" SIŽETU ŠEIT
Lasīt vairāk
Ārstiem
Konferences un kongresi
3. - 5. NOVEMBRIS, 2023
ACC/HCS congress / Atēnas, Grieķija
19. - 21. NOVEMBRIS, 2023
PCR London Valves 2023, London, United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
25 - 27. JANVĀRIS, 2024
CMR 2024 - The global CMR conference, Londona, UK
8. - 10. MARTS, 2024
ESC Acute CardioVascular Care 2024 / Atēnas, Grieķija
7. - 9. APRĪLIS, 2024
EHRA 2024 / Berlīne, Vācija
12. - 14. APRĪLIS, 2024
Frontiers in CardioVascular Biomedicine 2024 / Amsterdama, Nīderlande
25. - 27. APRĪLIS, 2024
ESC Preventive Cardiology 2024 / Atēnas, Grieķija
11. - 14. MAIJS, 2024
Heart Failure 2024