Pētījums: Neregulāra smēķēšana ir kaitīgāka, nekā uzskatīts iepriekš / TVNET.LV


ASV zinātnieki izpētījuši, ka neregulārā jeb sociālā smēķēšana cilvēka veselībai nodara tikpat lielu kaitējumu, cik aktīvā smēķēšana.

Kā liecina pētījums, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «American Journal of Health Promotion», sociālā smēķēšana cilvēku pakļauj tādam pašam riskam saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām, kā tad, ja cilvēks izsmēķē paciņu cigarešu dienā.

Pētījuma autori pie šāda secinājuma nonāca pēc tam, kad salīdzināja asinsspiediena un holesterīna līmeņus starp 40 tūkstošiem regulārajiem un neregulārajiem Amerikas smēķētājiem. Rezultātā eksperti noskaidroja, ka nav nozīmes, vai cilvēks smēķē regulāri vai neregulāri, jo risks saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām ir vienāds.

Sociālais smēķētājs ir cilvēks, kas smēķē tikai noteiktās sociālās situācijās, piemēram lietojot alkoholu kopā ar draugiem.

Statistikas dati pierāda, ka katrs desmitais ASV iedzīvotājs sevi uzskata par sociālo smēķētāju, savukārt par aktīvajiem smēķētājiem sevi uzskata 17% no aptaujātajiem ASV iedzīvotājiem.

Eksperti atgādina, ka, lai izvairītos no smēķēšanas kaitīguma, ir jāpārtrauc smēķēt vispār, kā arī jācenšas izvairīties no pasīvās smēķēšanas.

TVNET.LV, 18. AUGUSTS, 2017