Medijos

INFOGRAFIKA: LATVIJĀ KATRS OTRAIS SKOLĒNS PAKĻAUTS PASĪVAJAI SMĒĶĒŠANAI / IR.LV

Īstenojot sociālo kampaņu, tās veidotāji aicina vecākus aizdomāties par pasīvās smēķēšanas ietekmi uz viņu bērnu dzīvi un veselību.

Sabiedrības informēšanas kampaņu „Ja smēķē Tu – smēķē Tavs bērns!”, kuras mērķis ir pievērst bērnu vecāku, vecvecāku un citu pieaugušo uzmanību pasīvajai smēķēšanai, kam pieaugušo dēļ tiek pakļauti bērni, atklāj Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) un Veselības ministrija.

„Ar kampaņu vēlamies likt pieaugušajiem apzināties pasīvās smēķēšanas reālos riskus bērnu veselībai, kliedēt mītus par pasīvo smēķēšanu, kā arī likt vecākiem pilnībā izprast un uzņemties atbildību par savu kaitīgo ieradumu sekām,” saka SPKC direktore Inga Šmate.

Pēc SPKC veiktā Starptautiskā jauniešu smēķēšanas pētījuma datiem, Latvijā 44,6% jeb teju katrs otrais skolēns pēdējās nedēļas laikā savās mājās ir ticis pakļauts pasīvajai smēķēšanai. Savukārt 66,9% skolēnu uzskata, ka ir pakļauti pasīvajai smēķēšanai sabiedriskās vietās.

Ņemot vērā šos datus, kampaņas ietvaros ir izveidots 30 sekunžu garš video klips, kurā parādītas dažādas ikdienišķas situācijas, kā bērni, kuru klātbūtnē smēķē pieaugušie, tiek pakļauti astmas, plaušu un deguna dobuma vēža, sirds slimību, pneimonijas, bronhīta u.c. slimību riskam.

Klips izveidots latviešu un krievu valodās, un tajos skaidri un nepārprotami tiek uzsvērta galvenā doma – pasīvā smēķēšana izraisa dažādas slimības, tomēr smēķējot bērna klātbūtnē, slimību izraisi Tu!

Reklāmas kampaņa ilgs divas nedēļas, tās laikā video klipi tiks rādīti piecos televīzijas kanālos.

Īstenojot kampaņu, tās veidotāji aicina vecākus aizdomāties par pasīvās smēķēšanas ietekmi uz viņu bērnu dzīvi un veselību – padomāt, vai viņu kaitīgie ieradumi ir tā vērti, lai nodarītu būtisku kaitējumu savu bērnu veselībai ilgtermiņā.

Atbalstītāji