Medijos

Bērniem veic sarežģītas sirds operācijas / nra.lv

Bērnu slimnīcā viesojies ķirurgs Deivids Andersons no Evelīnas bērnu slimnīcas Londonā un kopā ar Latvijas kolēģiem veicis sarežģītas sirds operācijas trīs maziem pacientiem – trīs nedēļas vecam zīdainītim un četrus un astoņus gadus veciem bērniem.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa norāda, ka profesors D. Andersons ir vadošais bērnu kardioķirurgs Evelīnas bērnu slimnīcā, kas ietilpst Guy’s un St. Thomas slimnīcu apvienībā. Latvijas bērnu kardioķirurgi ar D. Andersonu sadarbojas jau vairāk nekā desmit gadu, pie viņa mācījušies bērnu sirds ķirurgi Valts Ozoliņš un Lauris Šmits, un arī Latvijā britu kardioķirurgs nav pirmo reizi. Šīs vasaras vizītes mērķis bija palīdzēt apgūt un veikt ļoti augstas sarežģītības sirds operācijas bērniem Latvijā.

«Mēs veicām trīs operācijas – plaušu artērijas vārstuļa autotransplantāciju aortālā vārstuļa pozīcijā jeb Rosa operāciju iedzimtas aortas stenozes gadījumā, aortāla vārstuļa viru plastiku bērnam pēc pārslimota bakteriāla endokardīta un arteriālās pārslēgšanas operāciju jaundzimušajam ar iedzimtu maģistrālo asinsvadu transpozīciju,» skaidro Bērnu slimnīcas Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas sirds ķirurgs Valts Ozoliņš. Visi bērni pēc operācijas ir atveseļojušies. «Šī bija unikāla iespēja papildināt zināšanas mūsu bērnu kardioķirurgiem, jo bērniem tika veiktas sarežģītas sirds operācijas, bet Latvijas veselības budžetā tika ietaupīti aptuveni 80 tūkstoši eiro, kas būtu jāsamaksā, ja bērnus operētu ārzemēs,» uzsver V. Ozoliņš. Profesors D. Andersons operācijas Latvijā veica sava atvaļinājuma laikā un bez atlīdzības. Transporta un dzīvošanas izdevumus sedza Bērnu slimnīcas fonds – ceļu un naktsmītni Latvijā kopsummā par 1692 eiro fonds apmaksāja no līdzekļiem, kas atlikuši no ziedojuma summas Dāvja ārstēšanai ASV.

«Mēs vienmēr atbalstām šādu sadarbību, jo tas ļauj ne tikai ieekonomēt būtiskus finanšu līdzekļus, bet arī aiztaupa bērnam un vecākam stresu un neērtības, kas saistītas ar ceļošanu ārpus Latvijas,» saka L. Dambiņa. Ir reizes, kad ārvalstu kolēģis ir gatavs savu palīdzību sniegt bez atlīdzības, ir reizes, kad fonds apmaksā dakterim honorāru, taču visos gadījumos tas ir ievērojami lētāk, nekā sūtīt bērnu ārstēties ārpus Latvijas.

Atbalstītāji