Medijos

Ar hokeju pret smēķēšanu!

9. oktobrī, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēles papildlaikā, Rīgas “Dinamo” pārspēja Baltkrievijas komandu Minskas “Dinamo” ar rezultātu 2 : 1.

Mūsējo hokejistu cīņu uz ledus klātienē vēroja 6930 fanu, un viņu ticība mūsu uzvarai – palīdzēja to arī paveikt!

Klātienē esošie fani to, ka nesmēķētāji ir veselīgāki, ātrāki un smaidīgāki, varēja vērot pirmā pārtraukuma laikā notiekošā mini hokeja spēles laikā starp „Bijušo smēķētāju” un „Nesmēķētāju” komandām. Izrādot atbalstu kampaņai „Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!”, “Nesmēķētāju” komanda kapteiņa godu bija uzņēmies Latvijas Kardiologu biedrības prezidents profesors Andrejs Ērglis ar komandas biedriem traumatologu ortopēdu Dr. Valdi Andersonu un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Neiroķirurģijas klīnikas vadītāju Dr. Egilu Valeini.

Spēles apmeklētāji piedalījās gan viktorīnā ar jautājumiem par un ap smēķēšanu un tabaku, iepazinās ar Eiropas Komisijas izstrādāto digitālo veselības uzlabošanas rīku iCoach (www.exsmokers.eu), kas nodrošina piemērotu, tūlītēju un uz pierādījumiem balstītu atbalstu smēķēšanas atmešanā, kā arī iemūžināja savu apņemšanos turpmāk nesmēķēt gan kopā ar daiļajām „Kļūsti neapturams” izbraukuma komandas meitenēm, gan apliecinot savu apņemšanos atteikties no smēķēšanas tūkstošiem Rīgas „Dinamo” fanu priekšā uz ledus kopā ar profesoru Andreju Ērgli.

Ne mazāk nozīmīga bija cīņa, kas norisinājās arēnas Rīga gaiteņos, − cīņa ar kaitīgo ieradumu smēķēšanu. Šo spēli hokeja komanda Rīgas „Dinamo” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pretsmēķēšanas kampaņu „Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!” pasludināja par brīvu no tabakas dūmiem. Rīgas “Dinamo” fani un hokeja mīļotāji bija aicināti atturēties no smēķēšanas ne tikai spēles laikā un tās pārtraukumos, bet arī pēc spēles beigām turpināt iesākto un atteikties no smēķēšanas uz visu atlikušo mūžu. Par cīņu ar kaitīgo ieradumu un to, kāda ir dzīva bez cigaretēm, savā pieredzē dalījās bijušie smēķētāji − topošais sporta pedagogs un džudists Niks Lemeševskis un Normunds Siliņš.

Par kampaņu “Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!”

EK “Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!” ir trīs gadus ilga Eiropas mēroga informatīvā kampaņa, kas uzsākta 2011. gadā, lai novērstu milzīgo ar tabakas lietošanu saistīto nāves un slimību gadījumu skaitu ES (gandrīz 700 000 nāves gadījumu katru gadu) un motivētu un iedrošinātu smēķētājus no 25 līdz 34 gadiem atmest smēķēšanu un novirzīt ieradumu pozitīvā gultnē.

 

Eiropas Komisija. Special Eurobarometer 385 / Wave EB77.1 – TNS Opinion & Social, 2012. g ada maijs.

Atbalstītāji