Jaunumi

ZĀĻU VALSTS AĢENTŪRA IEVĒROJAMI UZLABOJUSI ZĀĻU REĢISTRU

Lai informācija par zālēm būtu atrodama ātri, viegli un vienkārši, Zāļu valsts aģentūra (turpmāk ZVA) pilnveidojusi Zāļu reģistra meklēšanas formu, kas pieejama ZVA mājaslapā  www.zva.gov.lv/registrs. Pamatojoties uz klientu ieteikumiem, veikti vairāki būtiski uzlabojumi – vienkāršota zāļu meklēšanas procedūra un pārskatāmi izkārtota atlasītā informācija par zālēm.

Zāļu valsts aģentūras direktore  Inguna Adoviča: „Zāļu valsts aģentūra veido un uztur  Latvijas Zāļu reģistru, kas ir oficiālās informācijas avots par reģistrētām zālēm. Esam to mērķtiecīgi pilnveidojuši, lai ar tehniskiem risinājumiem palīdzētu ne tikai veselības nozares profesionāļiem, bet arī plašākai sabiedrībai viegli un ātri iegūt visu nepieciešamo informāciju par zālēm.”

Atšķirībā no iepriekšējā Zāļu reģistra, uzlabotais reģistrs piedāvā tikai vienu meklēšanas logu, kurā informāciju par zālēm var meklēt pēc viena no piedāvātajiem parametriem: nosaukuma, aktīvās vielas, reģistrācijas apliecības īpašnieku vai ATĶ koda. Savukārt, izmantojot papildu meklēšanas parametrus, tiks precizēti meklēšanas rezultāti.

Tāpat kā līdz šim Latvijas Zāļu reģistrā būs atrodama šāda informācija par zālēm: reģistrācijas informācija, izsniegšanas kārtība (recepšu vai bezrecepšu zāles), stiprums/koncentrācija, zāļu forma, zāļu aktīvās vielas nosaukums, ATĶ kods, DDD (definētā dienas deva), informācija par zāļu lietošanu bērniem, informācija par zāļu pieejamību, kā arī zāļu lietošanas instrukcija un zāļu apraksts.

Zāļu reģistra elektroniskā meklēšanas forma ir populārākā ZVA mājaslapas sadaļa. To mēnesī apmeklē vidēji 70 000 reizes, savukārt gadā – 880 000 reizes.  ZVA aicina veselības aprūpes speciālistus izmantot  Zāļu reģistru, jo tajā pieejamā plašā informācija zāļu ordinēšanu pacientam padarīt ērtāku. Zāļu reģistrā pieejamo informāciju – zāļu lietošanas instrukciju, iesakām izmantot arī pacientiem.Tāpat būsim pateicīgi par ieteikumiem un priekšlikumiem tā uzlabošanā un pilnveidē!

Papildus informācija:
Ilga Namniece
Zāļu valsts aģentūras
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67078422, Mob.: 25400181
E-pasts: ilga.namniece@zva.gov.lv, www.zva.gov.lv