Jaunumi

Stradiņos operē pasaules zvaigžņu kardiologi un kardioķirurgi!

20. jūnijā Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā notiek starptautiskais invazīvās kardioloģijas kongress “Baltic Summer 2014”. Šogad kongresā tiekas ne tikai invazīvie kardiologi un kardioloģijas māsas, bet arī kardioķirurgi un ģimenes ārsti!

Visas dienas garumā ar pacientu piekrišanu Pasaules vadošie invazīvie kardiologi un kardioķirurgi veiks sarežģītas sirds hibrīdoperācijas ar mērķi vairot savstarpējās sadarbības kvalitāti ikdienā – lai pacienti saņemtu labāko ārstēšanu gadījumos, kad nepieciešama gan invazīvo kardiologu, gan kardioķirurgu iesaiste.

Šogad pirmo gadu kongresā piedalās arī ģimenes ārsti. prof. Andrejs Ērglis par ideju “Mēs vēlamies iepazīstināt ģimenes ārstus ar invazīvo kardiologu un kardioķirurgu ikdienu. Ģimenes ārstiem ir svarīga loma pacientu sirds veselības uzturēšanā – viņi pirmie atklāj, ja ar pacientu sirds veselību kaut kas nav kārtībā. Nereti cilvēki baidās iet pie kardiologa – ģimenes ārsta uzdevums ir viņus iedrošināt. Un iedrošināt viņi var tikai tad, ja viņi zina, kas ar viņu pacientu notiks arī tad, ja būs nepieciešama sarežģīta operācija.”

“Baltic Summer 2014” laikā pieredzē dalīsies tādas pasaules superzvaigznes invazīvajā kardioloģijā un kardioķirurģijā kā Prof. Entonijs DeMaria no ASV, Prof. Deivids Taggards no Lielbritānijas, Prof. Sunao Nakamura no Japānas, Prof. Deivids Joseliani no Krievijas un Prof. Rimantas Benetis no Lietuvas.

Paralēli operācijām notiks on-line diskusijas starp kardiologiem laboratorijā un kardiologiem un kardioloģijas māsām konferenču teltī. Tādējādi lielam skaitam ārstu un māsu būs iespēja vērot operācijas norisi, paplašināt redzesloku un dalīties pieredzē.

Kongresa mērķis ir veicināt pieredzes un zināšanu apmaiņu dažādu valstu ārstu, medmāsu un nu arī ģimenes ārstu starpā invazīvās kardioloģijas un kardioķirurģijas jomā. Tikpat svarīgi ir turpināt attīstīt Baltijas invazīvo kardiologu sadarbību invazīvās kardioloģijas zinātnisko pētījumu jomā.

Baltic Summer Latvijā notiks jau 11. gadu.