Jaunumi

Starptautiskajā māsu dienā atklāta Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas radīta fotoizstāde “Misija – māsa”

12. maijā, Starptautiskajā Māsu dienā, piedaloties Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas māsām, tirdzniecības parkā ALFA tika atklāta fotoizstāde „Misija – Māsa”.

Izstāde veidota ar mērķi izcelt māsas profesijas daudzveidību un izaugsmi mūsdienu tehnoloģiju laikmetā. Sešpadsmit fotogrāfijās dažādu specialitāšu medicīnas māsas nes vēstījumu par savu ikdienas darbu, sirdsmīlestību pret pacientiem, ļaujot ieskatīties savā ikdienas misijā ikvienam izstādes apmeklētājam.

Atklājot izstādi, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits uzrunāja klātesošos: „Māsas profesijā šodien vēlos izcelt trīs šķautnes – pirmkārt, tā ir profesija, otrkārt – misija, un treškārt – pasaules pārmainīšana. Medicīnas tehnoloģiskās iespējas ar katru dienu pieaug, un māsai jāspēj šīs zināšanas izmantot, vienlaikus saglabājot iejūtību, spēju sadzirdēt, sajust savu pacientu. Ka mēdz teikt par māsas profesijas attīstītāju Florenci Naitingeilu – „cilvēks ar lampu”, tā arī ikviena māsa jebkurā diennakts laikā ir nomodā par slimnieku. Māsu darbs ir misija. Tieši māsas ir visciešākajā kontaktā ar pacientu, sniedzot atbalstu un aprūpi. Bez misijas apziņas Jūsu darbs nav paveicams. Mūsu slimnīcā strādā 756 māsas, un ņemot vērā, ka pie mums slimnīcā nonāk vairāki desmiti tūkstošu cilvēku, tad caur katru no šiem cilvēkiem māsas izstaro savu darba prasmi un savu personīgo gaišumu uz šo ļaužu un arī viņu tuvinieku turpmāko dzīvi. Jūsu prasmes un izturēšanās dzīvo tālāk un daudzkāršojas caur šiem cilvēkiem. Tā ir jūsu ietekme uz pasauli.”

Māsu Asociācijas prezidente Jolanta Zālīte apsveica visas Latvijas medicīnas māsas svētkos un atzinīgi novērtēja domu par izstādes veidošanu un māsas profesijas popularizēšanu: „Ceru, ka izstāde mudinās jauniešus izvēlēties apgūt māsu profesijas darbu un ļaus saredzēt tās īpašo aicinājumu.

Slimnīcas Māsu padomes pārstāve Aiga Lasmane, atklājot izstādi, teica: „Esam gandarītas, ka šodien varam iziet ārpus slimnīcas sienām, reizē arī saņemt pateicības vārdus un iespēju izrauties no ikdienas. Paldies māsām, kuras iesaistījās un atbalstīja fotoizstādes veidošanu.”

Fotoizstāde būs apskatāma tirdzniecības parkā ALFA līdz 31. maijam, un jūnijā tā tiks izvietota Stradiņa slimnīcā. Fotogrāfiju autors ir fotogrāfs Imants Prēdelis.

 

Par Starptautisko Māsu dienu
Starptautiskā Māsu diena tiek svinēta visā pasaulē 12. maijā Florences Naitingeilas dzimšanas dienā. Viņa ir devusi būtisku ieguldījumu māsu profesiju attīstībā, nosakot māsu profesijas pamatmērķus – aprūpēt pacientus, rūpēties par viņu veselību un novērst slimību rašanās iespēju.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas
Latvijas Kardioloģijas centra Invazīvās laboratorijas virsmāsa Aļona Grāve

Māsu Asociācijas prezidente Jolanta Zālīte

Sešpadsmit fotogrāfijās dažādu specialitāšu medicīnas māsas nes vēstījumu par savu ikdienas darbu,
sirdsmīlestību pret pacientiem, ļaujot ieskatīties savā ikdienas misijā ikvienam izstādes apmeklētājam.