Jaunumi

SIRDS VESELĪBAS GADA NOSLĒGUMĀ PACIENTU BIEDRĪBA “PARSIRDI.LV” UN LATVIJAS KARDIOLOGU BIEDRĪBA SADARBĪBĀ AR A/S “PASAŽIERU VILCIENS” RĪKO AKCIJU “PIEVĒRS UZMANĪBU ASINSSPIEDIENAM!”
Otrdien, 12.novembrī, Sirds veselības gada noslēgumā pacientu biedrība “ParSirdi.lv” un Latvijas Kardiologu biedrība sadarbībā ar a/s “Pasažieru vilciens” rīko akciju “Pievērs uzmanību asinsspiedienam!”. Akcijas laikā visiem pasažieriem vilcienā, kurš dienas laikā kursēs no Rīgas uz Sloku, pēc tam uz Skulti un arī Jelgavu, speciālajā Sirds veselības vagonā mērīs asinsspiedienu, tiks dāvāti īpaši atstarotāji ar uzrakstu “Izmēri asinsspiedienu! 120/80″, kā arī sniegtas mediķu konsultācijas un dalīti informatīvie materiāli par paaugstināta asinsspiediena riskiem un profilaksi.

Kā noskaidrots oktobra beigās veiktajā socioloģisko pētījumu kompānijas “Omnicom Media Group” aptaujā “Zināšanas par paaugstināta asinsspiediena cēloņiem un ārstēšanu”, Latvijas iedzīvotāji paaugstināta asinsspiediena gadījumā pie mediķa ir gatavi vērsties, vien būtiski pasliktinoties pašsajūtai.

Tikai 17% aptaujāto iedzīvotāju nekavējoties vērstos pie ārsta, uzzinot, ka viņiem ir paaugstināts asinsspiediens. Akcijā kardiologi aicinās iedzīvotājus negaidīt būtisku veselības pasliktināšanos, un pie ārsta vērsties uzreiz.

Aicinām mediju pārstāvjus uz akcijas “Pievērs uzmanību asinsspiedienam!” atklāšanas pasākumu otrdien, 12.novembrī plkst. 9:30, Rīgas dzelzceļa stacijā, uz 3.perona, 3.ceļa. Tajā piedalīsies Latvijas Kardiologu biedrības prezidents, profesors Andrejs Ērglis, pacientu biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa un pacienti. Pasākumā tiks prezentēti jaunākie dati par iedzīvotāju informētību par paaugstinātu asinsspiedienu un tā radītajiem riskiem. Tā kā akcija norisināsies braucošā vilcienā, mediju pārstāvji tiek aicināti ierasties laicīgi. Tiks organizēts transports atpakaļceļam no dzelzceļa stacijas “Imanta”.

“ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa: “Mūsu veiktās aptaujas dati liecina, ka cilvēki Latvijā joprojām pārāk vieglprātīgi izturas pret tādu nopietnu diagnozi kā paaugstināts asinsspiediens, un laikus nevēršas pie mediķiem. Paradoksāli, ka vienlaikus vairākums no viņiem ir ļoti labi informēti, ka ilgstoša, neārstēta hipertensija var rezultēties tādās smagās saslimšanās kā insults un infarkts.” Kā norāda Mauriņa, cilvēki arī neseko līdzi saviem asinsspiediena rādītājiem. “Mērot asinsspiedienu vilcienā, mēs vēlamies demonstrēt, cik vienkārši to izdarīt. Ceram, ka pasažieri izmantos šo iespēju bezmaksas noskaidrot tādu būtisku sava veselības stāvokļa rādītāju,” aicina biedrības vadītāja.

Asinsspiediena mērīšana norisināsies no plkst. 9:50 līdz 18.00. Vilciens 9:50 dosies maršrutā Rīga-Sloka-Rīga, plkst.12:20 tas no Rīgas dosies uz Skulti. Atgriežoties no Skultes, sirds veselības vilciens 14:52 atkal dosies uz Sloku, lai 17:10, pēc atgriešanās Rīgā, dotos uz Jelgavu, kur būs tā gala mērķis.