Jaunumi

Sirds un asinsvadu ķirurģijas praktisko iemaņu laboratorija LU studentiem
Pasākumā “Sirds un asinsvadu ķirurģijas praktisko iemaņu laboratorija” Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes vecāko kursu studenti operēja cūku sirdis, kas – ir līdzīgas cilvēka sirdij!
.
28. septembrī Latvijas Universitātes auditorija pārvērtās operāciju zālē, kur tika iekārtotas piecas darba stacijas jeb operāciju galdi. Topošie ārsti ar pieredzējušo kolēģu atbalstu veica: sirds vārstuļu protezēšanu un plastiju, koronāro artēriju stentu implantāciju, koronāro artēriju šuntēšanu un asinsvadu anastamožu veidošanu un šuvju uzlikšanu. Operācijās tika izmantotas cūku sirdis un aortas, īstas vārstuļu protēzes, stenti, asinsvadu protēzes, šuvju materiāli un īsti ķirurģiskie instrumenti.
.
“Šodien mēs ne tikai skatījāmies un vērojām, bet arī bez satraukuma mierīgos apstākļos izmēģinājām operēt īstu sirdi! Lai tiktu līdz cilvēka sirds operēšanai, var paiet daudzi gadi. Sākumā mēs tikai skatāmies, pēc tam drīkstam paturēt kādu instrumentu, tad drīkst sašūt zemādu pašā operācijas beigu stadijā un tikai tad, kad esi pierādījis, ka izproti procesus un tev var uzticēties, tu pamazām drīksti darīt ko nopietnāku. Tāpēc šādi pasākumi ir liela dāvana studentiem,” par gūto pieredzi teica Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes 6. kursa studente Vlada Beņuša.
.
Savukārt Prof. Andrejs Ērglis, atklājot pasākumu, novēlēja to izbaudīt un uzsvēra: “Tā ir skaista iespēja topošajiem ārstiem vēl kā studentiem pieskarties sirdij. Turklāt darīt to kopā ar pieredzējušiem ārstiem. Šādas skolas būtu jāapmeklē pilnīgi visiem jaunajiem mediķiem – vienalga kurā specialitātē ārsts strādās nākotnē.”
.
Operācijas vadīja un jaunos kolēģus skoloja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsti: sirds ķirurgs, LU asociētais profesors Uldis Strazdiņš, sirds ķirurgs Mārtiņš Ērglis un Artūrs Koris, invazīvais kardiologs Kārlis Griķis un asinsvadu ķirurgs Roberts Rumba.
.
Pasākums Latvijas Universitātē notika otro gadu un ir plānots to rīkot arī turpmāk – katru gadu Pasaules Sirds dienas nedēļā.
.
Paldies Arbor Medical Korporācija SIA par atbalstu materiāltehniskajam nodrošinājumam!
.
Foto: @Kaspars Teilans FOTO
.

.

.

.

.

.

.

.