Jaunumi

Rīgas lielveikalā pirmo reizi uzstādīts publiski pieejams automātiskais ārējais defibrilators

Rīgā atklāta jauna iniciatīva, aicinot sabiedriskās vietās ieviest aprīkojumu, kas palīdz glābt cilvēku dzīvības pēkšņas sirds apstāšanās gadījumos.

Tirdzniecības centrā «Galleria Riga» atklāta jauna iniciatīva, aicinot sabiedriskās vietās ieviest speciālu aprīkojumu – automātiskos ārējos defibrilatorus, kas pēkšņas sirds apstāšanās gadījumos palīdz glābt cilvēku dzīvības vēl līdz mediķu ierašanās brīdim.

Pasākumā piedalījās Veselības ministre Ingrīda Circene, Latvijas Kardiologu biedrības pārstāvis dr.med. Vilnis Dzērve, Latvijas Kardiologu biedrības valdes loceklis prof. Oskars Kalējs, tirdzniecības centra «Galleria Riga» vadītājs Māris Āboltiņš un NMPD direktors Armands Ploriņš.

NMPD, Veselības ministrijas un Latvijas Kardiologu biedrības aicinājumam šobrīd jau atsaucies tirdzniecības centrs «Galleria Riga», iegādājoties nepieciešamo aprīkojumu, izvietojot to tirdzniecības centra telpās un apmācot arī savu personālu.

Programmas būtība pasaulē – sabiedriskās iestādēs un ēkās, kur ikdienā koncentrējas liels cilvēku skaits un kur pastāv paaugstināts stresa līmenis, tādejādi arī augsts pēkšņas sirds apstāšanās risks, ir izvietoti maksimāli vienkārši un droši automātiskie ārējie defibrilatori, ar ko sniegt palīdzību līdz ierodas mediķi. Šādu programmu pirms 20 gadiem uzsāka īstenot ASV, pakāpeniski šo praksi pārņēma arī Eiropas valstis, nodrošinot, ka automātiskie ārējie defibrilatori tiek izvietoti lidostās, lielās dzelzceļa stacijās un autoostās, tirdzniecības centros, sporta un atpūtas kompleksos u.c.