Jaunumi

Rīgas centra humanitārajā vidusskolā notika sirds veselības mācību stunda

Lai jauniešu vidū aktualizētu sirds veselības jautājumus, 16. aprīlī Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā notika Sirds veselības mācību stunda, kurā skolotāja lomā iejutās kardiologs profesors Andrejs Ērglis.

Mācību stundā profesors 11. klases skolēniem stāstīja par to, ko katrs no jauniešiem jau šodien var darīt savas sirds veselības labā, tostarp, sportot, nesmēķēt un samazināt čipsu un citas neveselīgas pārtikas lietošanu uzturā. Pateicoties jaunākajiem zinātnes sasniegumiem, kā arī paša cilvēka iniciatīvai, rūpējoties par savas sirds veselību, mūsdienās var nodzīvot pilnvērtīgu un kvalitatīvu dzīvi līdz pat 100 un 120 gadiem, uzsvēra kardiologs.

Profesors diskutēja ar skolēniem arī par jauniešu mājas uzdevumu – asinsspiediena mērīšanu ģimenes locekļiem nedēļas garumā un iegūtajiem rezultātiem.

Īpašu interesi izpelnījās A.Ērgļa sagatavotā prezentācija par sasniegumiem medicīnas zinātnē. Tāpat jauniešiem tika atgādināts, cik svarīgi ir mācīties tādus priekšmetus kā ķīmiju, bioloģiju, fiziku un matemātiku.

Pasākuma noslēgumā Rīgas Centra humanitārās vidusskolas skolotājas izmantoja iespēju izmērīt asinsspiedienu pie Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra kardioloģijas māsām un saņemt konsultācijas par sirds veselības riskiem.

Sirds veselības mācību stunda notiek informatīvās kampaņas „Izmēri asinsspiedienu, nosaki riskus!” ietvaros, un to organizē pacientu biedrība „ParSirdi.lv” sadarbībā ar „Latvijas Kardiologu biedrību”.