Jaunumi

Pasniegtas Stradiņu gada balvas

Stradiņa slimnīcas ikgadējā pasākumā visatzinīgāk novērtētie darbinieki saņēmuši Stradiņu Gada balvas desmit nominācijās, starp kurām par mūža ieguldījumu slimnīcas attīstībā tika godināti četri kolēģi.

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca ik gadu konkursa kārtībā piešķir Stradiņu Gada balvu ar mērķi izcelt profesionālus, zinošus un pieredzējušus slimnīcas darbiniekus, kuri palīdz uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti un veicina slimnīcas attīstību. Pretendentu izvirzīšanā un balsošanā ir iesaistīti visi slimnīcas trīs tūkstoš darbinieki, kuri decembrī varēja balsot par gada cilvēku ārstniecībā, aprūpē, atbalsta personāla vidū, par atsaucīgāko kolēģi, kā arī par gada rezidenta kandidātiem un balvas par mūža ieguldījumu saņēmējiem. Pretendenti tika izvirzīti arī pētniecībā, izglītībā ārstu un māsu vidū, un gada kolektīva nominācijās.

Kandidātu izvirzīšanai tiek ņemti vērā kritēriji, kas ietver godīgu un pašaizliedzīgu darbu, pozitīvas pacientu un arī kolēģu atsauksmes. Svinīgajā pasākumā, kas notika 10. martā, no 38 pretendentu vidus 13 laureāti saņēma balvas un apsveikumus.

Balvu par mūža ieguldījumu saņēma četri izcili slimnīcas darbinieki: sirds ķirurgs profesors Romans Lācis, neirologs Ilze Supe, operāciju māsa Velta Kļučņika un datortīkla un datorsistēmu, telefonu centrāles administrators Alberts Sondars.

Stradiņa slimnīcas vārds un profesora Romana Lāča vārds ir savijušies vienā kvalitātē, jo strādājot Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, profesors vadījis 16.nodaļu, Sirds asinsvadu ķirurģijas klīniku un tagad Sirds ķirurģijas centru, vienlaicīgi attīstot sirds transplantāciju un pārvarot ar vien jaunus izaicinājumus ārstniecībā.

Ilze Supe jau turpat trīsdesmit darba gadus ir ne tikai neirologs Stradiņa slimnīcā, bet arī ir uzņēmusies atbildību par ambulatorā darba organizēšanu un vadīšanu. Pēdējo gadu laikā dakteres Ilzes Supes pārraudzībā ir bijusi Stradiņa slimnīcas Poliklīnika ar daudzskaitlīgu un profesionālu konsultējošo speciālistu skaitu.

Velta Kļučņika Stradiņa slimnīcā strādājusi jau 49 darba gadus, un vienīgā darba vieta Veltai ir bijusi operāciju zāle. Darba gaitas medicīnā Velta Kļučņika uzsāka vēl būdama 4. medicīnas skolas studente. Operāciju māsa strādājusi ar izciliem ķirurgiem un savā darba pieredzē ir bijusi klāt daudzu jaunu metožu ienākšanai medicīnā – gan transplantāciju uzsākšanas laikā, gan torakālajā ķirurģijā, un arī vēlāk, kad tika uzsāktas laparaskopiskās operācijas.

Alberts Sondars ir datortīkla un datorsistēmu, telefonu centrāles administrators, kura pārraudzībā ir, varētu teikt, visa slimnīcas komunikācija – māsu izsaukumu sistēma, telefonu centrāle, datortīkli. Līdz ar nepārtraukto telekomunikāciju attīstību, Alberts Sondars ir gādājis, lai Slimnīcā viss darbotos tajās tehnoloģiskajās un resursu iespējās, kādas ir pieejamas.

Par Gada cilvēku ārstniecībā 2016. gadā atzīts ķirurgs Arvīds Irmejs, Krūts slimību centra vadītājs. Gan pacienti, gan kolēģi novērtējuši Arvīda Irmeja iniciatīvu ārstēt ar jaunākajām metodēm, iesaistīties izglītojošā un skaidrojošā darbā, kā arī labdarības atbalsta pasākumos, kas devuši ieguldījumu Krūts slimību centra attīstībai. Balva nominācijā Gada cilvēks aprūpē šogad nonāca vecmātes Baibas Trifanovas rokās, kas kopš 2001.gada strādā 17.dzemdību nodaļā.

Citās nominācijās balvas ieguva šādi laureāti: nominācijā “Gada pētnieks” – profesore Guna Laganovska, Oftalmoloģijas klīnikas vadītāja, nominācijā “Gada cilvēks izglītībā ārstu un speciālistu vidū” – Maijai Radziņa, radiologs diagnosts, nominācijā „Gada cilvēks izglītībā māsu vidū” – Aļona Grāve, virsmāsa Invazīvās kardioloģijas laboratorijā, nominācijā „Gada rezidents” – internās medicīnas rezidents Kārlis Rācenis, nominācijā „ Gada cilvēks atbalsta personāla vidū” māsas palīgs 14.B nodaļā Rita Jakovišina, bet atsaucīgākā kolēģa balvu ieguva biomedicīnas laborante Helēna Melluma. Par 2016.gada labāko kolektīvu tika atzīts Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centra kolektīvs, savukārt akcija „Meklējam Sirdsmāsiņu” tika novērtēta kā 2016. gada notikums.

Pasākuma izskaņā tika rādīts video, kurā Slimnīcas darbinieki dziesmas „Paldies, ka esat!” pavadījumā viens otram saka tik vienkāršos un reizē arī iedvesmojošos vārdus. Pasākuma organizētāji izsaka pateicību Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Attīstības biedrībai par atbalstu pasākuma organizēšanā un video tapšanā. Video ir publicēts Stradiņa slimnīcas sociālajos tīklos.