Jaunumi

Pasaules sirds dienā pulcē simtiem interesentus

Pirmdien, 29.septembrī Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra kampaņas „Mīli savu sirdi” ietvaros norisinājās ikgadējā Pasaules Sirds diena, kurā šogad īpaša uzmanība vērsta uz sirds un asinsvadu slimību simptomiem, kā arī uz iedzīvotāju informēšanu par to, kā rīkoties akūta miokarda infarkta un smadzeņu insulta gadījumā.

Pasaules Sirds diena 2014’ norisinājās no plkst.13.00-17.00 uz Rīgas galvenās „artērijas” – Brīvības ielas (pie Rīgas 1.slimnīcas, Šarlotes un Brīvības ielas krustojumā) un turpat līdzās esošajā poliklīnikā „Šarlote” (Rīgas 1.slimnīcas 22.korpusā, ieeja no Šarlotes ielas).

Lielu atsaucību guva iespēja izmērīt asinsspiedienu, pulsu, kā arī saņemt speciālistu konsultācijas par veselīga dzīvesveida nozīmi, kampaņas Mīli savu sirdi informatīvos materiālus par sirds asinsvadu slimību profilaksi un nozīmīgākajiem simptomiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) automašīnā ikviens interesents varēja ielūkoties, lai uzzinātu, cik svarīgi akūta infarkta un insulta gadījumā saukt NMP, kā arī saņemt izglītojošus materiālus par to, kā rīkoties akūta miokarda infarkta vai smadzeņu insulta gadījumā.

Savukārt no plkst.13.00-17.00 izglītojošās lekcijās un konsultācijās bija iespēja uzzināt vairāk par to, kā sirdi uzturēt labā formā un kā pasargāt sevi no sirds un asinsvadu slimībām

Iedzīvotāju izglītojošās aktivitātes par SAS simptomiem un sirdij veselīgu uzturu notiek LR Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centru organizētās kampaņas Mīli savu sirdi ietvaros.

Uz Pasaules Sirds dienas aktivitātes organizē Veselības ministrija, Slimību profilakses un kontroles centrs, pacientu biedrība ParSirdi.lv, Latvijas Kardiologu biedrība, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un Rīgas domes Labklājības departaments.