Jaunumi

PASAULES SIRDS DIENA 2012 Kronvalda parkā

Pasaules Sirds diena

Pasaules Sirds diena ir kļuvusi par tradīciju ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Katru gadu septembra beigās Latvijas Kardiologu biedrība sadarbībā ar valstiskām un nevalstiskām organizācijām rīko Sirds veselības dienu kādā no Rīgas parkiem vai sabiedriskām vietām. Sirds dienas laikā interesentiem ir iespēja saņemt informatīvus meteriālus par sirds veselību, par brīvu izmērīt asinsspiedienu un noteikt sirds slimību riskus.

Sirds slimības ir izplatītākais nāves iemesls pasaulē – ik gadu no sirds un asinsvadu slimībām mirst 17,5 miljoni cilvēku, no kuriem daudzi ir darbspējīgā vecumā! Arī Latvijā sirds un asinsvadu slimības ir galvenais mirstības cēlonis. Tomēr risku saslimt ir iespējams mazināt vai pat novērst pavisam, pārskatot savu dzīvesveidu – lietojot uzturā veselīgu pārtiku, atsakoties no saldiem, trekniem ēdieniem, vairāk fiziski kustoties, atmetot smēķēšanu, savlaicīgi dodoties uz profilaktiskajām apskatēm un rūpīgi lietojot medikamentus, kurus noteicis kardiologs vai ģimenes ārsts.

Lai uzzinātu par to, kurā datumā Sirds diena notikš šogad, sekojiet līdzi informācijai medijos vai kardiologija.lv sadāļā JAUNUMI.