Jaunumi

Parakstīts līgums par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību

Pirmdien, 2013.gada 18.februārī  plkst. 15:00, tiks svinīgi parakstīts līgums par Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunās
ēkas būvniecības uzsākšanu.

Konkursa iepirkuma komisija 2013.gada 24.janvārī ir pieņēmusi lēmumu slēgtajā konkursā „VSIA „Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” A korpusa projektēšana, autoruzraudzība, būvniecības darbu veikšana un iebūvējamo iekārtu piegāde, uzstādīšana un apkalpošana garantijas laikā” līguma slēgšanas tiesības piešķirt piegādātāju apvienībai SIA „Skonto būve” un SIA „Re&Re”.

Stradiņa slimnīcas attīstības projekts aizsākts 2006.gadā ar starptautisku plenēru. 2008.gada nogalē veiksmīgi noslēdzās Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecības publiskā apspriešana, 2009. gada martā saņemts Rīgas domes apstiprināts projektēšanas un arhitektūras uzdevums (PAU). Svinot Stradiņa slimnīcas 100.dzimšanas dienu, 2010.gada februārī svinīgi tika ielikts pamatakmens slimnīcas jaunajam korpusam. 2010.gada 28.oktobrī slimnīcas teritorijā uzsākta ēku demontāža, lai atbrīvotu vietu slimnīcas jaunā korpusa būvlaukumam. Slimnīcas attīstības projekta finansēšana tiek veikta no valsts galvotā aizdevuma 46,4 miljoni latu apmērā un Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem (ERAF) 17 miljoni latu apmērā.

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca ir atklāta 1910.gadā, vairākas ēkas celtas arī padomju laikos. Simtgadīgo ēku infrastruktūra ir nolietota un vairs neatbilst mūsdienu prasībām. Šobrīd Stradiņa slimnīcas kompleksa būtiskākā problēma ir telpu trūkums, kas pacientiem liedz saņemt veselības aprūpi nepieciešamajā apjomā un kvalitātē, apgrūtinot arī pacientu pārvietošanu un kavējot personāla darbu.