Jaunumi

Mūžībā devies kardiologs Jānis Lācis
Pagājušajā nedēļā, 5. augustā, mūžībā devies Rīgas Stradiņa universitātes profesors un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas kardiologs Jānis Lācis, informē tuvinieki.

“Jānis Lācis bija ārsts, skolotājs un zinātnieks ar lielo burtu, kurš savu mūžu veltījis Latvijas medicīnai un kardioloģijai,” saka Stradiņa slimnīcas kardiologs Iļja Zake.

Lācis dzimis 1935. gadā. Viņš 1961. gadā absolvējis Rīgas Medicīnas institūtu, kopš 1964. gada bijis anesteziologs-reanimatologs, savukārt 1975. gadā Maskavas Medicīnas institūtā aizstāvējis medicīnas zinātņu kandidāta grādu kardiologa specializācijā. Vēlāk, 1983. gadā, Lācis aizstāvēja zinātņu doktora grādu.

Lācis 2003. gadā tika ievēlēts par asociēto profesoru Rīgas Stradiņa universitātē. Viņš strādājis Auces, Jaunpils, Tukuma slimnīcās, kā arī Stradiņa slimnīcā.

Viņš bija valdes loceklis un sirds mazspējas grupas vadītājs Latvijas Kardiologu biedrībā, kā arī ietilpa Latvijas kardiologu sertifikācijas komisijā un Latvijas Māsu asociācijas sertifikācijas komisijā.

Lācis kā klīniskais pētnieks un klīnisko pētījumu darba grupas vadītājs kopš 1996. gada piedalījies zāļu klīniskajos pētījumos. Lācis ir 91 zinātniskās publikācijas autors.

Atvadīšanās no Lāča notiks 10. augustā pulksten 13 Saulkrastu kapos.