Jaunumi

Mūžībā devies fotogrāfs Imants Prēdelis
Mūžībā devies latviešu fotogrāfs Imants Prēdelis, kurš iemūžinājis daudzus medicīnā nozīmīgus notikumus, it īpaši Paula Stradiņa Klīniskajā Universitātes slimnīcā un Latvijas Kardioloģijas centrā.

Imants Prēdelis dzimis 1950. gada 1. janvārī. Desmit gadu vecumā Jēkabpils Pionieru namā pie skolotāja Valda Sakara apguva un attīstīja pirmās fotografēšanas un kino uzņemšanas prasmes. Viņa profesionālajai izaugsmei nozīmīgs bija darbs Rīgas kinostudijā kā kinooperatora asistentam pie dokumentālo filmu režisora un operatora Ivara Selecka.

Fotogrāfa darbi 70. gados izmantoti publikācijām laikrakstos, žurnālos, kā arī vēlāk grāmatās, kalendāros, atklātnēs. Viņa foto arhīvs glabā daudzus unikālus foto, piemēram, fotoreportāžas no ASV prezidenta Bila Klintona, pāvesta Jāņa Pāvila II, Mihaila Gorbačova un Borisa Jeļcina vizītēm Latvijā.

Tāpat Prēdelis fotografējis Ojāra Vācieša, Anša Epnera, Lilitas Bērziņas, Ēvalda Valtera un daudzu citu Latvijas kultūrai nozīmīgu cilvēku portretus.

Atvadīšanās no Imanta Prēdeļa notiks piektdien, 25. maijā, plkst. 13.00 Rīgas krematorijā.

Latvijas Kardioloģijas centra komandas un Latvijas Kardiologu biedrības biedru vārdā izsakām līdzjūtību Imanta Prēdeļa tuviniekiem un draugiem!