Jaunumi

Modernajai kardioloģijai Latvijā svinam 30 GADU JUBILEJU!

Šogad aprit 30 gadi, kopš veikta pirmā angioplastija jeb sirds asinsvadu paplašināšanas operācija Latvijā. Metode pavēra plašas iespējas pacientu glābšanai no infarkta.

Šo gadu laikā mūsu valstī veiktas vairāk nekā 100 000 angioplastiju un glābtas desmitiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju dzīvības, saglabājot arī pacientu dzīves kvalitāti.

Modernās kardioloģijas trīsdesmitgade tiek atzīmēta 18. un 19. jūnijā ar kongresu Baltic Summer 2020, kas ik gadu tiek rīkots Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcā un šogad arī Latvijas Universitātē un tiešsaistē Zoom platformā, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus.

Kongress jau 17. gadu pulcē invazīvos kardiologus un sirds ķirurgus no dažādām valstīm, lai praksē un diskusijās dalītos pieredzē.
Pirmā diena tiek veltīta sarežģītām invazīvām, sirds ķirurģijas un hibrīdoperācijām četrās Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra operāciju zālēs ar mērķi vairot savstarpējās sadarbības un ārstēšanas kvalitāti ikdienā. Operācijas tiek translētas Zoom, notiek tiešsaistes diskusijas starp kardiologiem un kardioķirurgiem laboratorijā un mediķiem īpaši ierīkotā studijā.
Konferences otrajā dienā ar lekcijām Latvijas Universitātē un Zoom uzstāsies kardiologi no Dānijas, Francijas, Japānas, Lielbritānijas, Lietuvas, Vācijas, Krievijas, Polijas un Latvijas.

1990. gada 4. aprīlī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā divi jauni ārsti dr. Andrejs Ērglis un dr. Andis Dombrovskis veica pirmo angioplastiju Latvijā. Toreiz šāda veida operācijām nebija finansējuma, nebija mūsdienu tehnoloģisko iespēju, tika izmantotas labdarības konteineros atsūtītas ierīces.

Prof. ANDREJS ĒRGLIS saka: “Dievs stāvēja mums klāt, operācijas bija veiksmīgas un labi, ka tā, jo neveiksmes mums nepiedotu. 30 gados esam ievērojami samazinājuši mirstību, pagarinājuši iedzīvotāju dzīves ilgumu un palielinājuši kvalitatīvi nodzīvoto gadu skaitu. Paldies mūsu sirds komandai, kura ar entuziasmu, aizrautību un patiesu interesi par dzīvi un savu darbu turpina mācīties un strādāt, lai mūsu cilvēkiem sniegtu vislabāko ārstēšanu.”

Kongresu tiešsaistē apmeklēs vairāk nekā 350 ārstu, medicīnas māsu un rezidentu no Latvijas un citām valstīm.