Jaunumi

LKB uzsāk projektu „Vakcinācija pret Covid-19 hronisku sirds un asinsvadu slimību gadījumā – pārliecība ārstiem, dzīves kvalitāte pacientiem”

Lai pasargātu mūsu pacientu ar hroniskām sirds un asinsvadu slimībām (SAS) un augstu kardiovaskulāro risku dzīves kvalitāti pandēmijas apstākļos un nākotnē, Latvijas Kardiologu biedrība ir uzsākusi projektu „Vakcinācija pret Covid-19 hronisku sirds un asinsvadu slimību gadījumā – pārliecība ārstiem, dzīves kvalitāte pacientiem”.

Projekta ietvaros sadarbībā ar Latvijas kardiologiem notiek darbs trīs virzienos:

  • Informatīva materiāla sagatavošana ārstiem, lai palīdzētu rast motivējošus argumentus sarunā ar pacientiem un informatīva materiāla izstrāde pacientiem par vakcinēšanās nepieciešamību īpaši cilvēkiem ar hroniskām SAS un augstu kardiovaskulāro risku. Materiāls pacientiem top sadarbībā ar pacientu biedrību ParSirdi.lv un būs pieejams gan drukātā formātā, gan elektroniski www.kardiologija.lv un www.parsirdi.lv.
  • Semināri kardiologiem, ģimenes ārstiem un citiem medicīnas darbiniekiem ar padziļinātu interesi par SAS profilaksi un ārstēšanu – saliekam uzsvarus uz SAS, Covid-19 un vakcinācijas pret Covid-19 savstarpējo mijiedarbību.
  • Kardiologu darbs ar pacientu uzrunāšanu, izglītošanu un motivēšanu vakcinēties pret Covid-19, lai pasargātu ne tikai dzīvību, bet jo īpaši dzīves kvalitāti. Nekas nevar būt skumjāks par invalidizējošām komplikācijām, kuras šoreiz var izraisīt SAS un Covid-19 smagas gaitas kombinācija. Lai gan projekts ir uzsākts oktobra nogalē, faktiski darbs ar pacientu izglītošanu notiek kopš pirmās dienas, kad Latvijas iedzīvotājiem tika dota iespēja vakcinēties, un nešaubīgi turpināsies arī projektam noslēdzoties.

Pirmais no pasākumiem būs jau 3. novembrī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra sēdes ietvaros, kurā aicināti piedalīties arī Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas, Liepājas Reģionālās slimnīcas un Daugavpils reģionālās slimnīcas kardiologi. Par iespējām piedalīties, lūdzam sazināties individuāli, rakstot info@kardiologija.lv.

Projekts tiek realizēts ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.