Jaunumi

Lekcijas Siguldā par veselību un sportu

Aizraujošas lekcijas Veselības un sporta nedēļas laikā
​Siguldas novada Veselības un sporta nedēļas laikā no 24. līdz 30.aprīlim ikviens aicināts uz izglītojošām lekcijām – Siguldā viesosies viens no vadošajiem kardiologiem Latvijā profesors Andrejs Ērglis, vēdiskās filozofijas pasniedzējs Uģis Kuģis, populārā veselīga dzīvesveida piekritēja Inese Ziņģīte, tāpat būs lekcija par aukstajām peldēm, par trauksmi sportā un sacensību rezultātu uzlabošanu, kā arī iedvesmojošas sarunas par pievēršanos veselīgam un aktīvam dzīvesveidam. Lekcijas notiek Siguldas Sporta centrā Ata Kronvalda ielā 7A.

  • Paneļdiskusija „Vai veselība ir kustībā” kopā ar veselīga dzīvesveida piekritēju Inesi Ziņģīti, blogeri Kasparu Vendeli, Ginesa rekordistu skriešanā ar basām kājām pa sniegu, LU docentu Edgaru Renci un ultramaratonistu Viktoru Suborinu – pirmdien, 24.aprīlī, plkst.19.00.
  • Personiskās izaugsmes treneres, ziemas peldētājas Brigitas Mironovas lekcija „Kā aukstās peldes var izmainīt dzīvi” – otrdien, 25.aprīlī, plkst.19.00.
  • Sporta psiholoģes Lāsmas Lapiņas lekcija „Stress un trauksme sportā: cēloņi, pazīmes, regulācijas metodes” – trešdien, 26.aprīlī, plkst.18.00.
  • Blogera un iedvesmojoša pārmaiņu vadītāja Kaspara Vendeļa saruna par ēdienu, kustību, ģimeni un sociālām saitēm projekta „Kā nodzīvot līdz 120” ietvaros – ceturtdien, 27.aprīlī, plkst.18.30.
  • Veģetāra uztura skolas vadītājas Ditas Lases lekcija „Veselīgs ēdiens, kas garšo bērniem” – piektdien, 28.aprīlī, plkst.18.00.
  • Limbažu Dzīvā sudraba muzeja dibinātāja Oļega Auzera saruna „Senās Tibetas un Ķīnas noslēpumi – dzīvā sudraba ūdens pagatavošana un izmantošana veselības stiprināšanai un ilgam mūžam” – sestdien, 29.aprīlī, plkst.10.00.
  • Vēdiskās filozofijas pasniedzējs Uģis Kuģis sarunā par garīgo veselību un veselīgām attiecībām ģimenē „Veselīgu attiecību noslēpums” – sestdien, 29.aprīlī plkst.11.30.
  • Latvijas Kardioloģijas centra vadītāja profesora Andreja Ērgļa lekcija „Par sirds veselību un dzīvotprieku”, kurā būs iespēja uzzināt par sirds slimību profilaksi, mūsdienu kardioloģijas plašajām iespējām un citiem aktuāliem jautājumiem sirds veselībai – sestdien, 29.aprīlī, plkst.13.00.
  • Latvijas Sarkanā Krusta jauniešu saruna ar vienaudžiem par reproduktīvo veselību „Piezīmes par seksualitāti” – sestdien, 29.aprīlī, plkst.13.00.
  • Siguldas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izmantot iespēju, kad tik interesantus lektorus iespējams satikt Siguldā un uzzināt daudz jauna par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.

Pilna Veselības un sporta nedēļas programma pieejama – šeit.

Siguldas novada Veselības un sporta nedēļu divreiz gadā – aprīlī un septembrī – organizē Siguldas novada pašvaldība. Nedēļas garumā iedzīvotājiem ir iespēja piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs, ko piedāvā Siguldas sporta un veselības klubi, kā arī iesaistīties lekcijās, diskusijās un praktiskās nodarbībās, lai uzzinātu, kā nostiprināt un uzlabot veselību. Veselības un sporta nedēļas ietvaros 29.aprīlī norisināsies arī Veselības diena, kad novadnieki bez maksas varēs apmeklēt ārstus, veikt veselības pārbaudes un saņemt konsultācijas, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti vai izziņu par deklarēto dzīvesvietu.