Jaunumi

LATVIJAS KARDIOLOĢIJAS CENTRA MĀSAS CENTRĀLTIRGUS APMEKLĒTĀJIEM MĒRA ASINSSPIEDIENU

CENTRĀLTIRGŪ MĒRA ASINSSPIEDIENU. Ingrīda Circene, Iveta Mintāle / TV3

30. aprīlī lielu Centrāltirgus apmeklētāju interesi raisījis pacientu biedrības „ParSirdi.lv” un Latvijas Kardiologu biedrību (LKB) rīkotais sirds veselības pasākums, kurā iespēju par brīvu izmērīt asinsspiedienu, saņemt konsultācijas par sirds slimību riskiem, kā arī uzzināt, kādus sirdij veselīgus produktus var iegādāties tirgū izmantojuši jau vairāk kā 600 iedzīvotāji.

Ar pasākumu Centrāltirgus Sakņu paviljonā noslēdzas „Paaugstināta asinsspiediena mēnesis” un akcija „Izmēri asinsspiedienu, nosaki riskus!” Kampaņas mērķis ir aicināt sabiedrību sekot līdzi savai sirds veselībai, īpašu uzmanību pievēršot cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu.  Arī šodien notiekošā pasākuma laikā kardiologi aicināja iedzīvotājus vērsties pie ārsta, mērīt asinsspiedienu, un noteikt citus sirds slimību riskus.

Pasākumā klātesošos uzrunāja kardioloģe Iveta Mintāle, pacientu biedrības „ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa, Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs un valdes locekle Tatjana Lukina.

Asinsspiedienu Centrāltirgū mērīja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra māsas – Sigita Sakne, Inguna Leite, Oksana Brenče, Sevda Ozoliņa, Baiba Drozdova un Linda Jevdekimova.

Gandrīz 50% Latvijas pieaugušo iedzīvotāju ir paaugstināts asinsspiediens, un tas ir viens no biežākajiem sirds slimību cēloņiem, liecina Latvijas Kardiologu biedrības dati. Saslimšanu lielākoties veicina mazkustīgs dzīvesveids, neveselīgs uzturs un smēķēšana.

Kampaņa „Izmēri asinsspiedienu, nosaki riskus!” notiek LR Veselības ministrijas pasludinātā Sirds veselības gada ietvaros.