Jaunumi

Kardiologi pie Latvijas kardioloģijas centra stāda ziedus par prieku pacientiem

30. maijā Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcā pie Latvijas Kardiololoģijas centra tika stādīta SIRDS DOBE, lai pievērstu sabiedrības uzmanību sirds veselībai un priecētu Kardioloģijas centra pacientus, darbiniekus un viesus.

«Cilvēki, atnākot pie mums uz slimnīcu, parasti jūtas nedroši, viņos vienlaikus ir neziņa un cerība, ka viss būs labi. Mūsu – ārstu un māsu – rokās ir radīt pacientos drošības sajūtu. Ne tikai ar profesionalitāti, bet arī ar ziediem,» atklājot Sirds dobi P. Stradiņa slimnīcā, sacīja Latvijas Kardioloģijas centra virsmāsa Sigita Sakne.

Sirds dobe ir Kardioloģijas centra dāvana pacientiem – gan tiem, kuri Kardioloģijas centru apmeklē uz brīdi, gan tiem, kuri uzkavējas palātās ilgāku laiku.

Sirds dobes izveidi atbalstījis Rietumu bankas Labdarības fonds, kuram Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs profesors Andrejs Ērglis saka lielu paldies: «Fonds kardiologu labos darbus atbalsta jau piecus gadus un atbalstīja arī Sirds dobes veidošanu. Kardiologi dara labus darbus arī ārpus operāciju zāles, un bieži vien tas notiek ar citu cilvēku un organizāciju nemanāmu atbalstu.»

Sirds dobes atklāšanas pasākumā veselākie pacienti bija iznākuši uz balkoniem un atbalstīja dobes stādītājus ar saviem smaidiem un sveicieniem. «Viņiem patika, un mums tas rada prieka un gandarījuma sajūtu. Dobi veidojām arī paši sev – ārstiem, māsām, palīgpersonālam un viesiem par prieku,» atzīst Latvijas Kardiologu biedrības pārstāve Iveta Bajāre.

Puķes stādīja: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšēdētāja Rūta Valtere, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle Eva Strīķe, Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs Prof. Andrejs Ērglis, Rietumu bankas Labdarības fonda vadītāja Inga Šīna, Latvijas Kardioloģijas centra virsmāsa Sigita Sakne, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Aprūpes departamenta vadītāja Dace Kancāne, Kardioloģijas centra ārsti un māsas.