Jaunumi

Kāpēc jāpārbauda holesterīna līmenis sev un tuviniekiem?

Kāpēc jāpārbauda holesterīna līmenis sev un tuviniekiem?

Atzīmējot Ģimenes hiperholesterinēmijas dienu 24. septembrī, pacientu biedrība “ParSirdi.lv” sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību emocionālā videoklipā mudina iedzīvotājus pārbaudīt holesterīna līmeni sev un saviem ģimenes locekļiem.

Neārstēts augsts holesterīna līmenis var izraisīt infarktu, insultu vai pat pāragru nāvi, tapēc ikvienam pieaugušajam ir svarīgi zināt sava holesterīna līmeņa rādītājus un nepieciešamības gadījumā rīkoties. Kardiologi atgādina, ka augsts holesterīna līmenis var būt ne tikai dzīvesveida sekas, bet arī no vecākiem mantota iedzimta slimība – ģimenes hiperholesterinēmija.

Ja vienam no vecākiem ir ģimenes hiperholesterinēmija, pastāv 50 procentu varbūtība, ka to pārmantos arī bērni. Tāpat – ja kādam ģimenes hiperholesterinēmija ir jau diagnosticēta, 50 procentos gadījumu arī citiem pirmās pakāpes radiniekiem (ne tikai bērniem, bet arī brāļiem, māsām, vecākiem) ir šī slimība. Tāpēc svarīgi ir pārbaudīt holesterīna līmeni arī ģimenes locekļiem un nepieciešamības gadījumā konsultēties ar savu ārstu!

 

Vairāk par holesterīnu un ģimenes hiperholesterinēmiju: www.parholesterinu.lv