Jaunumi

JAUNAIS VILNIS MEDICĪNĀ

Šonedēļ, no 6. līdz 8.augustam, Rīgā un Jūrmalā notiks trešais starptautiskais ārstu forums “Jaunais vilnis medicīnā”, kas vienkopus pulcēs vadošos speciālistus, jaunos zinātniekus, veselības aprūpes organizatorus, praktizējošos ārstus no dažādām pasaules valstīm, lai diskutētu, dalītos pieredzē un atrastu jaunus sadarbības partnerus.

Kā informē foruma rīcības komitejas izpilddirektore Anita Kamenšķikova, iepriekšējā forumā pagājušajā gadā piedalījās vairāk nekā 300 delegātu no 14 valstīm – Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Bulgārijas, Baltijas valstīm, Vācijas, ASV un citām.

Šogad forums notiks jaunā formātā un dalībniekiem būs iespēja piedalīties četrās konferencēs.

Pirmā konference “Invazīvā radioloģija un kardioloģija” pulcēs radiologus, kardiologus, kardioķirurgus, anģioķirurgus. Kamenšķikova norādīja, ka Latvija lepojas ar saviem sasniegumiem invazīvajā angioloģijā un invazīvajā kardioloģijā, un ir gatava šīs zināšanas nodot citiem, vienlaikus uzklausot citu valstu kolēģu pieredzi.

Otrā konference sauksies “Viena pasaule – viena veselība”, kurā satiksies veterinārās medicīnas speciālisti, internās medicīnas pārstāvji un infektologi. Konferences tematika veltīta uztura drošībai un antibakteriālajai rezistencei. Sadarbība starp valstīm, dažādu nozaru speciālistiem ļaus labāk izprast sociālo, ekoloģisko un ekonomisko faktoru ietekmi uz cilvēku veselību un uzlabot veselības aprūpes modeli.

Savukārt konferencē “Rehabilitācija un kūrortoloģija” būs saistoša fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem, kā arī ģimenes ārstiem, pediatriem un neirologiem. Kā norāda Kamenšķikova, rehabilitācija Latvijā ir attīstījusies eiropeiskā uz pierādījumiem balstītas medicīnas virzienā.

Tāpat notiks arī konference “XXI gadsimta medicīnas ētikas un filozofijas jautājumi”. Kamenšķikova uzskata, ka “visas Austrumeiropas valstis šobrīd satrauc nesaprotamā, medicīnu noniecinošā, šarlatānismu un uzturbagātinātājus slavinošā informācijas plūsma, ko saņem mūsu pacienti, kas degradē medicīnas uzticamību un traucē veidot korektas ārsta un informēta pacienta attiecības”.

Paralēli forumam Paula Stradiņa Medicīnas muzeja telpās notiks konference “Jaunais vilnis medicīnas vēsturē”.

Šo kongresu virsmērķis ir apvienot dažādus speciālistus un meklēt vienojošo starp dažādām nozarēm.

Forumā aicināti piedalīties veselības aprūpes organizatori, kardiologi, angioķirurgi, onkologi, radiologi, ginekologi, pediatri, kā arī biologi, mikrobiologi un citi speciālisti. Šogad forumā piedalīsies lektori no Kanādas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.

Savukārt mediju pārstāvji aicināti uz preses konferenci ceturtdien, 6.augustā, plkst.9.30. Tā norisināsies “SemeraH Hotel Lielupe”, Bulduru prospektā 64/68, Jūrmalā.