Jaunumi

Daugavpils slimnīcā vērienīga rekonstrukcija, taps sirds veselības centrs

Šobrīd Daugavpils reģionālā slimnīca realizē vairāk nekā 7,5 miljonus vērtu projektu, kura gaitā būtiski uzlabosies veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāte un to pieejamība. Tostarp taps jauna pacientu uzņemšanas nodaļa, kas sauksies Neatliekamās palīdzības centrs, tiks pārbūvēta Onkoķirurģijas profila operācijas zāle, kā arī tiks izveidots Invazīvās kardioloģijas centrs. Paralēli slimnīca iegādāsies ap pussimt jaunas medicīnas iekārtas. Pašlaik ir izsludināts iepirkums būvniecības darbu veikšanai Invazīvās kardioloģijas centra izvietošanai, kas varētu izmaksāt ap 5 miljoniem eiro.

Ik dienu Daugavpils reģionālajā slimnīcā nonāk vairāk nekā 100 pacientu, gadā kopumā ap 25 tūkstošiem no visa apkaimes reģiona. Jebkurš uzlabojums, ko sniegs pērn uzsāktais projekts 7,5 miljonu eiro vērtībā, būs tikai ieguvums, stāsta slimnīcas valdes locekle Ilona Skrinda:

“Tie trīs virzieni, uz kuriem liekam akcentu, tā ir kardioloģija, onkoloģija un māte un jaundzimušie.

Uzlabosies infrastruktūra un veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, un tagadējās uzņemšanas nodaļas vietā taps Neatliekamās medicīniskās palīdzības centrs. Iekārtas, telpu renovācija, telpu pielāgošana, būvdarbi un vēl vismaz 50 vienības medicīniskā aprīkojuma iekārtas – tur tā nauda arī tiks virzīta. Un tas uzlabos pakalpojumu sniegšanas kvalitāti.”

Tieši uzņemšanas nodaļa būs viena no prioritātēm, ko plānots uzlabot, saka slimnīcas ārstnieciskais direktors Edgars Levkāns:

“Mums būs jauns angiogrāfs, jo esošais jau ir 12 gadus vecs un tā lūšanas risks ir ļoti liels. Tā kā mūsu pacientu plūsma ir milzīga, tad katra diena, kad aparāts nestrādā, mūsu pacientiem var būt dzīvības un nāves jautājums.”

Kardioloģijā pacientu plūsma liela, un ar katru gadu operāciju sarežģītība tikai aug, atzīst Deniss Vasiļjevs:

“Tikai diagnostiskie izmeklējumi ir ap 1500 gadā, no tiem operācijas ir gandrīz 1000. Daļa ir akūti, daļa plānveida. Apjoms milzīgs, jo apkalpojam visu Latgali. Pacienti kļūst ar katru gadu sarežģītāki, tie ir ar daudzām slimībām. Tagad mēs taisām tādas operācijas, par kādām pirms 10 gadiem pat nebūtu iedomājušies.”

Daugavpils reģionālās slimnīcas modernizācijas darbi rit pilnā sparā, un tos plānots pabeigt tuvāko triju gadu laikā.

Tieši Invazīvās kardioloģijas centrs būs tas, kurā tiks ieguldīti vislielākie projekta līdzekļi – 5 miljoni eiro, galvenokārt iekārtās, kuras tiks drīzumā

uzstādītas.

Šobrīd Daugavpils reģionālās slimnīcas modernizācija darbi jau sākušies, lai arī tie prasa zināmas neērtības, svarīgs rezultāts, uzsver slimnīcas valdes locekle Ilona Skrinda.

Pilnībā pabeigt iecerētos modernizācijas darbus Daugavpils reģionālajā slimnīcā plānots tuvāko triju gadu laikā līdz 2021. gadam.

LSM.LV, 26. JŪLIJS, 2018