Jaunumi

Atklās kampaņu “Atpazīsti mirdzaritmiju – izvairies no insulta!”

Kā liecina Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Insulta vienības dati, aptuveni pusei insulta pacientu ir konstatēta mirdzaritmija, kas vairumā gadījumu nav ārstēta vai ir nepietiekami ārstēta. 

Inese Mauriņa, pacientu biedrības ParSirdi.lv vadītāja: “Daudzus insulta gadījumus Latvijā būtu iespējams novērst, ja vien cilvēki biežāk pievērstu uzmanību slimības simptomiem, pārbaudītu savu veselību un rīkotos. Ar kampaņu “Atpazīsti mirdzaritimiju – izvairies no insulta!”pacientu biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību un Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrību vēlas pievērst iedzīvotāju uzmanību mirdzaritmijai, tās atpazīšanai un ārstēšanas iespējām.”

“Ir svarīgi pagarināt dzīves ilgumu, bet vēl svarīgāk ir darīt visu, lai šī garā dzīve būtu kvalitatīva – vecvecāki varētu veltīt laiku mazmazbērniem, vecāki un bērni būtu aktīvi darbā, sociālajā dzīvē, sportā. Bet! Tas ir iespējams tikai tad, ja visi ģimenē ir veseli un nav kļuvuši viens otram par slogu – ne vecāki bērniem, ne bērni vecākiem. Tāpēc ir būtiski rūpēties par savu veselību regulāri, atklāt riskus laicīgi un novērst tādas slimības kā mirdzaritmiju, kas neārstēta var novest pie insulta. Mūsdienās tehnoloģiju un medikamentu attīstība ļauj efektīvi reaģēt, ārstēt un glābt dzīvības!,” uzsver Latvijas Kardiologu biedrības prezidents prof. Andrejs Ērglis.

Aicinām uz kampaņas atklāšanas pasākumu š.g. 28. novembrī plkst. 14.00 Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas A1 korpusa 1. stāvā, kur būs iespēja uzzināt par biežākajiem mirdzaritmijas cēloņiem un to, kāpēc Latvijā ir tik daudz mirdzaritmijas izraisītu insultu, kā arī tiks atklāta digitāla instalācija “Sirds” un prezentēts izglītojošs video sabiedrībai “Turi roku uz pulsa!”. Kampaņas atklāšanas pasākums norisināsies akcijas “Stradiņu speciālisti – Latvijas simtgadei” ietvaros.

Pasākumā piedalīsies:

  • Latvijas Kardiologu biedrības prezidents prof. Andrejs Ērglis;
  • Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības prezidents doc. Kārlis Trušinskis;
  • Pacientu biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa;
  • Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga;
  • PaulaStradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas klīnikas vadītājs prof. Andrejs Millers;
  • Citi speciālisti.

Kampaņas ietvaros 28. novembrī no plkst. 15.00 līdz 18.00 un 29. novembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 iedzīvotāji būs aicināti apmeklēt pasākumus Stradiņa slimnīcā, kur “Sirds ritma komanda” veiks bezmaksas mirdzaritmijas skrīningu, pārbaudot pulsu, nosakot iespējamos ritma traucējumus, kā arī konsultējot iedzīvotājus par mirdzaritmiju, kā pārbaudīt pulsu mājas apstākļos un kā sevi pasargāt no insulta. Pasākumos tiks dalīti informatīvie ceļveži pacientiem. Savukārt 6. decembrī  “Sirds ritma komanda” viesosies Jelgavā un 19. decembrī Valmierā.

Plašāka informācija par plānotajām aktivitātēm: www.parsirdi.lv