Jaunumi

Atbildīga antibiotiku lietošana un infekciju kontrole slimnīcās

Pasaules antibiotiku nedēļas ietvaros notiek zinātniskā konference, lai aktualizētu antimikrobiālās rezistences problēmu.

Lai stiprinātu atbildīgu antibiotiku lietošanu un infekciju kontroli Latvijas slimnīcās, VSIA “Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas” Zinātniskais institūts, sadarbībā ar astoņām Latvijas reģionālajām slimnīcām realizēja projektu “Stiprinot atbildīgu antibiotiku lietošanu un infekciju kontroli Latvijas slimnīcās: nacionāls jauktu metožu pētījums”.

Lai slimnīcu pārstāvjus un citus medicīnas jomas interesentus informētu par projekta rezultātiem, kā arī diskutētu par nākotnes iespējām, šī gada 16. novembrī plkst. 14:00 tiešsaistē notiks noslēguma zinātniskā konference “Atbildīga antibiotiku lietošana un infekciju kontrole slimnīcās: izaicinājumi, lai novērstu nākamo pandēmiju”.

Kļūstot par globālu un pieaugošu draudu sabiedrības veselībai kopumā, antimikrobiālā rezistence (AMR) ir viena no būtiskākajām sabiedrības veselības problēmām pasaulē, jo tā apdraud cilvēku veselību un dzīvību.  Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra dati liecina, ka ik gadu Eiropā aptuveni 33 000 cilvēku mirst no multirezistentu baktēriju izraisītām infekcijām. Lai pievērstu uzmanību AMR radītajiem izaicinājumiem, 18.novembrī, visā Eiropā tiek atzīmēta Eiropas Antibiotiku diena, bet Pasaules Veselības organizācija (PVO) no 18-24.novembrim atzīmē Pasaules antibiotiku nedēļu. Aktivitāšu mērķis ir pievērst Eiropas un pasaules iedzīvotāju un profesionāļu uzmanību pieaugošai AMR problēmai un atgādināt, ka arī Covid-19 pandēmijas apstākļos nedrīkst aizmirts par šo problēmu. Lai mazinātu rezistences izplatību, svarīgi sadarboties gan valsts, gan slimnīcu un dažādu speciālistu līmenī. Atbildīga antimikrobiālās terapijas lietošana un infekciju kontroles pasākumi kavē AMR izplatību un palīdz mazināt ar AMR saistīto saslimstību un mirstību.

Projekta finansētājs: Latvijas Zinātnes padome.

Vairāk par antimikrobo rezistenci : https://www.spkc.gov.lv/lv/antibiotiku-lietosana-un-antimikrobiala-rezistence

Konferencei iespējams reģistrēties ŠEIT