Medijos

Kardioloģijai – papildu 20 miljoni trijos gados

Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs Andrejs Ērglis šodien Veselības ministrijas galvenos speciālistus iepazīstinās ar “Sirds un asinsvadu veselības uzlabošanas rīcības plānu 2013. – 2015. gadam”. Lai būtiski palielinātu sirds un asinsvadu slimību ārstēšanai lietoto procedūru skaitu, tuvinot to vidējiem Eiropas Savienības standartiem, kā arī uzlabotu to kvalitāti un ieviestu jaunas ārstniecības metodes, kardioloģijai papildus būtu nepieciešami gandrīz 20 miljoni latu trīs gadu laikā.

Kardiologi prasīs ministrijai pakāpeniski trīs gadu laikā paaugstināt neatliekamās kardioloģiskās palīdzības tarifus no pašreizējiem 2348 latiem līdz 4523 latiem 2015. gadā, jo tiem jāatbilst faktiskajām izmaksām.

Veselības ministre Ingrīda Circene sacīja, ka plāns tiks īstenots atbilstoši reālajām finansiālajām iespējām un nākamgad papildu līdzekļi tam nebūs nepieciešami. Papildu naudu ministrija lūgs, sākot no 2014. gada. Savukārt Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs profesors Ģirts Briģis atzina, ka šis dokuments būs labs arguments prasībai pēc lielākām naudas summām, jo ir rūpīgi aprēķināts, cik kas maksā.

Atbalstītāji