Medijos

Centrālās medicīnas ētikas komiteju turpmāk vadīs RSU docents Vents Sīlis

Rīga, 30.maijs, LETA. Turpmāk Centrālās medicīnas ētikas komiteju vadīs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docents Vents Sīlis, liecina šodien atbalstītais rīkojuma projekts “Par Centrālās medicīnas ētikas komitejas personālsastāvu”.

Mainīts komitejas sastāvs, tajā turpmāk darbosies Latvijas Farmaceitu biedrības pārstāve Sigita Čulkstena, Latvijas Zinātnes padomes pārstāve Maija Dambrova, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Vilnis Dzērve-Tāluts, Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienības pārstāve Nellija Janaus, kā arī Veselības ministrijas (VM) Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere.

Tāpat komitejas sastāvā ir Ārstu biedrības valdes loceklis Dzintars Mozgis, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “Sustento” pārstāve Iveta Neimane, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pārstāve Liene Ņikitina-Zaķe, Latvijas Universitātes Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūta pārstāve Līga Plakane, Latvijas Pensionāru federācijas pārstāve Brigita Ripa, VM pārstāvis Edgards Strautiņš, kā arī Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas mācītājs Oskars Skrodelis un Latvijas Māsu asociācijas pārstāve Jeļena Urbēna.

Centrālās medicīnas ētikas komitejas nolikumā teikts, ka komiteja ir koleģiāla konsultatīva institūcija, kas izskata uz sociālajām problēmām attiecināmos biomedicīniskā progresa ētikas jautājumus. Biomedicīniskā progresa ētika ir morāles un tikumības vērtību un normu kopums biomedicīnā, kas attiecināms uz cilvēktiesību un cilvēka cieņas aizsardzību ģenētiskajos, dzimuma atlases, transplantācijas un citos zinātniskajos pētījumos.

Atbalstītāji