Jaunumi

LR VESELĪBAS MINISTRE INGRĪDA CIRCENE KĻUVUSI PAR GO RED FOR WOMEN PATRONESI

Veselības ministre iestājas par sieviešu veselību

LR Veselības ministre Ingrīda Circene kļuvusi par Sieviešu sirds veselības veicināšanas kustības Go Red for Women patronesi. 5. aprīlī Ingrīdas Circenes foto tika svinīgi atklāts, pievienojot to Go Red for Women galerijai Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā.

Uzrunājot sievietes, Ingrīda Circene saka: “Es pati jau daudzus gadus rītu iesāku ar skrējienu – tas man dod enerģiju dienas darbiem un ir mans ieguldījums veselības saglabāšanā. Šādi paradumi var šķist nieks šodien, taču ilgtermiņā var mūs pasargāt no nopietnām kaitēm. Atcerieties, ka dzīves lielākās vērtības nav mērāmas naudā: galvenais ir pozitīva attieksme un veselīgs dzīvesveids. Un smaidiet!”

Savukārt, prof. Andrejs Ērglis par Ingrīdas Circenes atbalstu seviešu sirds veselības veicināšanai saka: “Esmu patiesi priecīgs, ka Ingrīda Circenes kundze ar reāliem darbiem pierāda to, ka viņai kā ministrei un kā sievietei rūp tautas veselība un nākotne. Un esmu pagodināts, ka ministre ir piekritusi atbalstīt arī sieviešu sirds veselības veicināšanas kustību, kļūstot par Go Red patronesi.”

Sirds slimības ir sieviešu nāves iemesls Nr.1 pasaulē un Latvijā. Lai pievērstu uzmanību šim faktam, Latvijas Kardiologu biedrība aicināja Latvijā cienītas dāmas tērpties sarkanā un paust viedokli par veselīgu dzīvesveidu un dzīvesstilu. Go Red for Women foto galerija pirmo reizi tika atklāta 2011. gada martā. Apskatīt fotogaleriju un uzzināt vairāk par Go Red aktivitātēm Latvijā varat, apmeklējot GO RED sadaļu.

Go Red for Women ir sieviešu sirds veselības veicināšanas kustība, kuru radījusi Pasaules Sirds federācija. 2011. gada sākumā kustībai oficiāli pievienojās arī Latvijas Kardiologu biedrība.